:

Világméretű szentségimádás Krisztus Király ünnepének vigíliáján

Idén is, immár a harmadik alkalommal is bekapcsolódtunk Pozsonyban,
így is készülünk a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra

2018. november 24. (szombat) 17:00-18:00, Pozsony - Ferences templom

Urunk Jézus Krisztus! Oltáriszentségben köztünk maradt Király! Világszerte ezrek térdelnek most előtted, imádnak Téged, imádkoznak szándékaikért, hallgatják a csendben szóló szavadat. Mi is Hozzád jöttünk. Mi is szeretnénk Rád bízni magunkat. Mi is szeretnénk Rád hagyatkozni. Mi is szeretnénk jelenlétedben megpihenni, közeledben töltekezni, fényedben helyesebben látni. Szeretnénk kitárni Előtted szíveinket, szeretnénk meghallani szavaidat, szeretnénk útmutatásod szerint élni, szándékodat életünkkel egyre jobban megismerni, Veled örülni, Belőled erőt meríteni, segítségeddel helyesen dönteni, Veled járni a mindennapok útját. Köszönjük, hogy itt vagy közöttünk…

Urunk Jézus Krisztus! Oltáriszentségben köztünk maradt Király! A családokért imádkozunk hozzád. Közösségünk minden egyes családjáért, minden család minden tagjáért, idősért és fiatalért egyaránt. Oltalmadba ajánljuk a házastársakat, az édesapákat és édesanyákat, a gyermekeket, az unokákat és nagyszülőket, a dédszülőket és a legfiatalabb újszülött gyermeket. Oltalmadba ajánljuk a boldogan élő és gondokkal küzdő családokat, a boldog és megromlott házasságokat, a széthullott családok tagjait, az özvegyeket és árvákat. Oltalmadba ajánljuk közösségünk nagy családját is, annak minden imacsoportját, gyermek- és ifjúsági csoportját, családi közösségeit, minden segítőjét és aktív tagját. Köszönjük, hogy itt vagy közöttünk, köszönjük, hogy családunk tagja vagy, megköszönöm családtagjaimat…

Urunk Jézus Krisztus! Oltáriszentségben köztünk maradt Király! Élethivatásunk megtalálásáért és megélésért imádkozunk hozzád. Adj világunknak, népünknek, városunknak, közösségünknek nagylelkű, jószándékú, keresztény értékrend szerint élő híveket. Adj jó családokat. Köttessenek tartós, jó házasságok, amit isteni áldásod kísér. Legyen sok jó család, kis család-egyház, ahol ajándékodként fogadják a gyermekáldást, és szép s felelősségteljes hivatásnak tartják a gyermekek nevelését. Érlelj példás életű szerzetesi hivatásokat. Ajándékozz meg minket mindig újabb papi hivatásokkal, s akiket meghívsz, Igéd hirdetését és a szentségek kiszolgáltatását örömmel végezzék. Adj minden élethivatású, Belőled élő jószándékú testvérünknek égi kegyelmet saját, egyedi állapotbeli hivatásához. Köszönjük, hogy itt vagy közöttünk, köszönjük, hogy mindannyiunk számára egyedi életutat készítettél elő, megköszön most a sajátomat…

Urunk Jézus Krisztus! Oltáriszentségben köztünk maradt Király! Adj nekünk békét! Add, hogy segítségeddel, de saját magunk is vállalt kemény munkával legyőzzük a megszólást, a kritizálást, a széthúzást. Nekünk, templomba járóknak még inkább jó példát kéne adnunk felebarátainknak. Nekünk, keresztényeknek még inkább elöl kéne járnunk az evangélium szerinti életmódban. Ehhez kérünk most erőt. Nem világmegváltó nagy dolgokat akarunk idillikusan elképzelni, hanem konkrét elhatározásokat szeretnénk megfogalmazni saját családunkban, munkahelyünkön, iskolánkban, templomunkban. Hogyan szólok a mellettem ülőhöz?! Mennyire vagyok tapintatos a másik emberrel?! Eszembe jut olykor, egy bizonyos helyzetben hogyan cselekednél, mit szólnál Te, Uram, Jézus Krisztus? Köszönjük, hogy itt vagy közöttünk, köszönjük, hogy tanítasz és segítsz jobbá válni, eléd hozom most azt, amiben legfőképp szeretnék Veled megújulni…